KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14555352
nr 1455 5352
Hilding Rösiö
(1902-1985), Sverige
Oljemålning, Porträtt. Signerad. Olja på duk, 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 56x47 cm
Hilding Rösiö, svensk bildkonstnär född 1902, död 1985.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 mars 2022
kl 19:52:03
21/3 19:47:03
Hilding Rösiö
Läs mer om Hilding Rösiö