KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14513143

nr 1451 3143

Hildegard Berencreutz

(1866-1946), Sverige

Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk, 37x53cm, yttermått inklusive ram: 47x64cm

Hildegard Berencreutz, svensk konstnär och grafiker född i Stockholm 1866, död 1946 i Helsingborg.

Utrop:

500 kr

Såld:

1.800 kr

måndag 28 februari 2022
kl 20:25:14

Hildegard Berencreutz

Läs mer om Hildegard Berencreutz