KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16748388

nr 1674 8388

Hartvig Schalin

(f. 1890), Sverige

Oljemålning, Höstlandskap. Signerad. Olja på pannå, 69x59 cm, yttermått inklusive ram: 84x73 cm

Hartvig Schalin, svensk målare född 1890.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 27 januari 2025
kl 19:06:39

Hartvig Schalin

Läs mer om Hartvig Schalin