![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14257333
*
nr 1425 7333
Harry Harryan
(1895-1948), Sverige
Oljemålning, Träd. Signerad, daterad -47. Olja på pannå, 54x45, yttermått inklusive ram: 59x50 cm
Karl Alfred Harry Harryan, född Andersson, svensk tecknare och grafiker född 1895 i Stockholm, död 1948 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 oktober 2021
kl 20:06:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/10 17:40:18
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Harry Harryan
Karl Alfred Harry Harryan, född Andersson, svensk tecknare och grafiker född 1895 i Stockholm, död 1948 i Stockholm.
Läs mer om Harry Harryan
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: harry harryan naturmotiv olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träd
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
*
Harry Harryan
Karl Alfred Harry Harryan, född Andersson, svensk tecknare och grafiker född 1895 i Stockholm, död 1948 i Stockholm.
Läs mer om Harry Harryan
nr 1425 7333
Harry Harryan
(1895-1948), Sverige
Oljemålning, Träd. Signerad, daterad -47. Olja på pannå, 54x45, yttermått inklusive ram: 59x50 cm
Karl Alfred Harry Harryan, född Andersson, svensk tecknare och grafiker född 1895 i Stockholm, död 1948 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/10 17:40:18 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Harry Harryan
Karl Alfred Harry Harryan, född Andersson, svensk tecknare och grafiker född 1895 i Stockholm, död 1948 i Stockholm.Läs mer om Harry Harryan
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: harry harryan naturmotiv olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träd
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03