KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13027058
*
nr 1302 7058
Hans-Erik Eriksson
(1921-1997), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 57x74 cm
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2020
kl 20:46:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/1 16:43:13
1
900 kr
20/1 14:12:02
2
1.200 kr
20/1 14:12:28
1
1.200 kr
20/1 14:12:29
2
1.200 kr (Budbetjänt)
20/1 14:13:47
1
1.500 kr
20/1 17:15:59
2
Vinnande bud
20/1 20:41:18
1
1.700 kr
20/1 20:41:18
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
20 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer och formgivare som Louis Bastin, John Carlsson, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt Fransson, Bert Håge Hä ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Hans-Erik Eriksson
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.
Läs mer om Hans-Erik Eriksson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hans-erik eriksson motiv från stockholm olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Hans-Erik Eriksson
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Hans-Erik Eriksson
nr 1302 7058
Hans-Erik Eriksson
(1921-1997), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 57x74 cm
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/1 16:43:13 | 1 | 900 kr |
| 20/1 14:12:02 | 2 | 1.200 kr |
| 20/1 14:12:28 | 1 | 1.200 kr |
| 20/1 14:12:29 | 2 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
| 20/1 14:13:47 | 1 | 1.500 kr |
| 20/1 17:15:59 | 2 | Vinnande bud |
| 20/1 20:41:18 | 1 | 1.700 kr |
| 20/1 20:41:18 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
20 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer och formgivare som Louis Bastin, John Carlsson, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt Fransson, Bert Håge Hä ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Hans-Erik Eriksson
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Hans-Erik Eriksson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hans-erik eriksson motiv från stockholm olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



