KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15816282
*
nr 1581 6282
Håkan Engström
(1908-1987), Sverige
Oljemålning, Kustlandskap. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 37x37 cm
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 november 2023
kl 20:01:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/11 00:49:46
1
700 kr
27/11 19:43:39
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Håkan Engström
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
Läs mer om HÃ¥kan Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: håkan engström kust kustlandskap landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Håkan Engström
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
Läs mer om HÃ¥kan Engström
nr 1581 6282
Håkan Engström
(1908-1987), Sverige
Oljemålning, Kustlandskap. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 37x37 cm
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 november 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/11 00:49:46 | 1 | 700 kr |
| 27/11 19:43:39 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Håkan Engström
HÃ¥kan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .Läs mer om HÃ¥kan Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: håkan engström kust kustlandskap landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



