KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16417119
nr 1641 7119
Gustav Grafström
(1886-1974), Sverige
Oljemålning, Signerad a tergo, "Månskensnatt". Olja på pannå, 53x45 cm, yttermått inklusive ram: 64x55 cm
Gustav Grafström, svensk bildkonstnär född 1886, död 1974.
Utrop:
500 kr
måndag 9 september 2024
kl 18:03:20
Gustav Grafström
Läs mer om Gustav Grafström