KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13534187

nr 1353 4187

Gustaf Rosengren

(1893-1963), Sverige

Oljemålning, Fiskebåt, Lofoten. Signerad. Olja på duk, 51x 68 cm

Gustaf Rosengren, född 1893 i Piteå, död 1963, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 12 oktober 2020
kl 20:16:41

12/10 20:11:41 1      Vinnande bud

Gustaf Rosengren

Läs mer om Gustaf Rosengren