KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13903106

nr 1390 3106

Gustaf Börtner

(1905-1985), Sverige

Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 36x44 cm, yttermått inklusive ram: 54x62 cm

Gustaf Börtner, svensk bildkonstnär född 1905 i Stockholm, död 1985.

Utrop:

500 kr

måndag 12 april 2021
kl 20:07:28

Gustaf Börtner

Läs mer om Gustaf Börtner