KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14613168

nr 1461 3168

Gunnar Spendrup

(1900-1985), Sverige

Oljemålning, "Efter regnet". Signerad Spendrup. Olja på pannå, 12x17 cm, yttermått inklusive ram: 23x28 cm

Gunnar Spendrup, svensk målare född 1900, död 1985 .

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 18 april 2022
kl 20:50:38

Gunnar Spendrup

Läs mer om Gunnar Spendrup