KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16306096
nr 1630 6096
Gunnar Johnsson
(1917-2007), Sverige
Oljemålning, Kubistisk figur. Signerad. Olja på duk, 73x60 cm, yttermått inklusive ram: 76x63 cm
Kondition: slitage, färgbortfall
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 1 juli 2024
kl 19:47:57
1.000 kr
1.100 kr
1.100 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.300 kr
Gunnar Johnsson
Läs mer om Gunnar Johnsson