KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12746382
nr 1274 6382
Gunnar Greiber
(1919-2011), Sverige
Oljemålning, Gunnar Greiber (f. 1919), Sverige. Stockholmsmotiv, "Utsikt över Vasastan". Signerad. Olja på pannå, 59x59 cm
Gunnar Greiber, svensk målare född 1919 i Stockholm.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 9 september 2019
kl 18:48:51
1.000 kr
1.200 kr
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.900 kr