KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12769320
*
nr 1276 9320
Gudrun Key-Ã…berg
(f. 1925), Sverige
Oljemålning, Färg-Orgel. Signerad a tergo. Olja på duk, 201x126 cm
Gudrun Key-Åberg, svensk målare född 1925 i Grums, Värmland.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2019
kl 18:50:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 13:29:44
1
Vinnande bud
23/9 17:08:02
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Gudrun Key-Ã…berg
Gudrun Key-Åberg, svensk målare född 1925 i Grums, Värmland.
Läs mer om Gudrun Key-Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färg-orgel gudrun key-åberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige värmlandskonstnär värmlandskonstnärer
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Gudrun Key-Ã…berg
Gudrun Key-Åberg, svensk målare född 1925 i Grums, Värmland.
Läs mer om Gudrun Key-Ã…berg
nr 1276 9320
Gudrun Key-Ã…berg
(f. 1925), Sverige
Oljemålning, Färg-Orgel. Signerad a tergo. Olja på duk, 201x126 cm
Gudrun Key-Åberg, svensk målare född 1925 i Grums, Värmland.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 3.000 kr |
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/9 13:29:44 | 1 | Vinnande bud |
| 23/9 17:08:02 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Gudrun Key-Ã…berg
Gudrun Key-Ã…berg, svensk mÃ¥lare född 1925 i Grums, Värmland.Läs mer om Gudrun Key-Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färg-orgel gudrun key-åberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige värmlandskonstnär värmlandskonstnärer
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



