KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17223359
nr 1722 3359
Götrik Örtenholm
(1913-2005), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -49, Kvinnor. Olja på pannå, 45x55 cm, yttermått inklusive ram: 66x76
Götrik Örtenholm, svensk bildkonstnär född 1913, död 2005.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 8 september 2025
kl 20:43:33
6/9 20:14:43
500 kr
8/9 20:38:33
Götrik Örtenholm
Läs mer om Götrik Örtenholm