![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13919562
*
nr 1391 9562
Gösta Geerd
(1907-1982), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 45x28cm, yttermått inklusive ram: 58x42cm
Kondition: fläckar
Gösta Geerd, svensk målare och tecknare född 1907, död 1982.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 april 2021
kl 19:27:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/4 19:16:29
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gösta Geerd
Gösta Geerd, svensk målare och tecknare född 1907, död 1982.
Läs mer om Gösta Geerd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta geerd olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
*
Gösta Geerd
Kondition: fläckar
Gösta Geerd, svensk målare och tecknare född 1907, död 1982.
Läs mer om Gösta Geerd
nr 1391 9562
Gösta Geerd
(1907-1982), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 45x28cm, yttermått inklusive ram: 58x42cm
Kondition: fläckar
Gösta Geerd, svensk målare och tecknare född 1907, död 1982.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 april 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/4 19:16:29 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gösta Geerd
Gösta Geerd, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1907, död 1982.Läs mer om Gösta Geerd
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta geerd olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03