KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16306006
nr 1630 6006
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, Stilleben. Olja på duk, 61x46 cm, yttermått inklusive ram: 67x52 cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 1 juli 2024
kl 20:17:12
250 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
350 kr
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius