KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14303427
nr 1430 3427
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, landskap. Olja på pannå, 21x26cm, yttermått inklusive ram: 41x46cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 8 november 2021
kl 19:19:17
7/11 19:17:57
100 kr
8/11 16:54:39
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius