KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13903241
*
nr 1390 3241
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Oljemålning, Skärgård. Signerad. Olja på pannå, 23x32 cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 april 2021
kl 18:43:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/4 17:53:23
1
300 kr
9/4 18:38:17
2
450 kr
12/4 18:37:07
3
500 kr
12/4 18:38:27
4
Vinnande bud
12/4 18:43:12
4
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Göran Brunius
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Göran Brunius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: göran brunius olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Göran Brunius
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Göran Brunius
nr 1390 3241
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Oljemålning, Skärgård. Signerad. Olja på pannå, 23x32 cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 april 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/4 17:53:23 | 1 | 300 kr |
| 9/4 18:38:17 | 2 | 450 kr |
| 12/4 18:37:07 | 3 | 500 kr |
| 12/4 18:38:27 | 4 | Vinnande bud |
| 12/4 18:43:12 | 4 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Göran Brunius
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk mÃ¥lare och skulptör.Läs mer om Göran Brunius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: göran brunius olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



