KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13546059
nr 1354 6059
Gerd Nordenskjöld
(1913-1999), Sverige
Oljemålning, "Asketisk", Monogramsignerad, -67. Olja på duk, 33x24 cm
Gerd Nordenskjöld, svensk bildkonstnär född 1913, död 1999.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 19 oktober 2020
kl 18:56:38
14/10 09:31:57
Gerd Nordenskjöld
Läs mer om Gerd Nordenskjöld