KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14303040
*
nr 1430 3040
Joye Lindström
(1912-1985), Sverige
Oljemålning, Georg Lindström (f. 1912), Sverige. Ateljéinteriör. Signerad a tergo. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 82x100 cm
Georg (Joye) Lindström, svensk skulptör, målare och tecknare född i Stockholm 1912, död 1985 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 november 2021
kl 19:18:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/11 15:06:35
1
100 kr
5/11 13:21:10
2
250 kr
5/11 13:35:12
3
200 kr
5/11 13:35:12
2
250 kr (Budbetjänt)
5/11 13:35:32
3
300 kr
8/11 17:21:25
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Joye Lindström
Georg (Joye) Lindström, svensk skulptör, målare och tecknare född i Stockholm 1912, död 1985 i Stockholm.
Läs mer om Joye Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ateljéinteriör georg lindström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Joye Lindström
Georg (Joye) Lindström, svensk skulptör, målare och tecknare född i Stockholm 1912, död 1985 i Stockholm.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Joye Lindström
nr 1430 3040
Joye Lindström
(1912-1985), Sverige
Oljemålning, Georg Lindström (f. 1912), Sverige. Ateljéinteriör. Signerad a tergo. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 82x100 cm
Georg (Joye) Lindström, svensk skulptör, målare och tecknare född i Stockholm 1912, död 1985 i Stockholm.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 november 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/11 15:06:35 | 1 | 100 kr |
| 5/11 13:21:10 | 2 | 250 kr |
| 5/11 13:35:12 | 3 | 200 kr |
| 5/11 13:35:12 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 5/11 13:35:32 | 3 | 300 kr |
| 8/11 17:21:25 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Joye Lindström
Georg (Joye) Lindström, svensk skulptör, mÃ¥lare och tecknare född i Stockholm 1912, död 1985 i Stockholm.Läs mer om Joye Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ateljéinteriör georg lindström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



