KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14114018
*
nr 1411 4018
Fritz Smedberg
(1900-1977), Sverige
Oljemålning, "Höstbjörk i Svartdal". Signerad, daterad 63. Olja på pannå, 36x45cm, yttermått inklusive ram: 50x60cm
Fritz Smedberg, svensk bildkonstnär född 1900 i Norrbärke, död 1977 i Gävle.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 augusti 2021
kl 18:45:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/8 13:28:23
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Fritz Smedberg
Fritz Smedberg, svensk bildkonstnär född 1900 i Norrbärke, död 1977 i Gävle.
Läs mer om Fritz Smedberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fritz smedberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Fritz Smedberg
Fritz Smedberg, svensk bildkonstnär född 1900 i Norrbärke, död 1977 i Gävle.
Läs mer om Fritz Smedberg
nr 1411 4018
Fritz Smedberg
(1900-1977), Sverige
Oljemålning, "Höstbjörk i Svartdal". Signerad, daterad 63. Olja på pannå, 36x45cm, yttermått inklusive ram: 50x60cm
Fritz Smedberg, svensk bildkonstnär född 1900 i Norrbärke, död 1977 i Gävle.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 augusti 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/8 13:28:23 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Fritz Smedberg
Fritz Smedberg, svensk bildkonstnär född 1900 i Norrbärke, död 1977 i Gävle.Läs mer om Fritz Smedberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fritz smedberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



