KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13658066
*
nr 1365 8066
Fritz Rosenthal
(1870-1939), Tyskland
Oljemålning, "Storlien med Stenfjeldet". Signerad, november 1930. Olja på duk, 90x130 cm
Fritz Rosenthal, tysk-svensk målare och dekorationsmålare född 1870
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2020
kl 18:08:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/12 00:34:48
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Fritz Rosenthal
Fritz Rosenthal, tysk-svensk målare och dekorationsmålare född 1870
Läs mer om Fritz Rosenthal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa fritz rosenthal germany olja olja på duk oljemålning oljemålningar tyska tyskland tyskt
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55
*
Fritz Rosenthal
Fritz Rosenthal, tysk-svensk målare och dekorationsmålare född 1870
Läs mer om Fritz Rosenthal
nr 1365 8066
Fritz Rosenthal
(1870-1939), Tyskland
Oljemålning, "Storlien med Stenfjeldet". Signerad, november 1930. Olja på duk, 90x130 cm
Fritz Rosenthal, tysk-svensk målare och dekorationsmålare född 1870
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/12 00:34:48 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Fritz Rosenthal
Fritz Rosenthal, tysk-svensk mÃ¥lare och dekorationsmÃ¥lare född 1870Läs mer om Fritz Rosenthal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa fritz rosenthal germany olja olja på duk oljemålning oljemålningar tyska tyskland tyskt
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55



