KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14378524
nr 1437 8524
Frans Gard
(1892-1978), Sverige
Oljemålning, Tallar vid vatten. Signerad. Olja på duk, 55x66 cm, yttermått inklusive ram: 64x75 cm
Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 13 december 2021
kl 18:05:45
10/12 16:00:21
Frans Gard
Läs mer om Frans Gard