KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16893391
nr 1689 3391
Folke Bülow
(1905-1961), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad -55. Olja på pannå, 31x39 cm, yttermått inklusive ram: 41x50 cm
Folke Bülow, född 1905, död 1961, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 24 mars 2025
kl 19:22:18
Folke Bülow
Läs mer om Folke Bülow