KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13724490
nr 1372 4490
Felix Hatz
(1904-1999), Sverige
Oljemålning, "Solförmörkelse". Signerad, daterad 1952. Olja på duk, 65x92cm
Kondition: slitage
Felix Hatz, svensk bildkonstnär född 1904, död 1999.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 18 januari 2021
kl 19:19:47
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr