KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17388586

nr 1738 8586

Eve Eriksson

(1910-1992), Sverige

Oljemålning, Stadsvy. Signerad. Olja på duk, 42x53 cm, yttermått inklusive ram: 44x54 cm

Eve Eriksson, svensk bildkonstnär född 1910, död 1992.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

6.000 kr

måndag 10 november 2025
kl 21:07:36

Eve Eriksson

Läs mer om Eve Eriksson