KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15175287
nr 1517 5287
Evald Kallstenius
(1898-1957), Sverige
Oljemålning, "Stenig hage". Signerad, daterad 1938. Olja på pannå, 38x45 cm, yttermått inklusive ram: 51x60 cm
Evald Kallstenius, svensk målare född i Stockholm 1898, död 1957.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 23 januari 2023
kl 20:57:46
21/1 16:07:02
Evald Kallstenius
Läs mer om Evald Kallstenius