KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16302115
nr 1630 2115
Eva von Weissenberg
(1911-2010), Finland
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1977. Olja på duk, 28x38 cm, yttermått inklusive ram: 38x49 cm
Eva von Weissenberg, finländsk bildkonstnär född 1911, död 2010.
Utrop:
500 kr
måndag 1 juli 2024
kl 19:38:11
Eva von Weissenberg
Läs mer om Eva von Weissenberg