KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17255280
nr 1725 5280
Ernst Norlind
(1877-1952), Sverige
Oljemålning, Signerad, stork. Olja på pannå, 55x45 cm, yttermått inklusive ram: 75x66
Ernst Norlind, svensk målare och grafiker född 1877 i Vellinge, död 1952.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 22 september 2025
kl 19:19:08
18/9 20:59:07
1.500 kr
22/9 19:14:01
Ernst Norlind
Läs mer om Ernst Norlind