KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13824167
*
nr 1382 4167
Erik Viktorson
(f. 1912), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1967. Olja på duk, 23x40cm, yttermått inklusive ram: 34x50cm
Erik Viktorson, svensk målare född 1912.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 mars 2021
kl 19:22:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/2 08:47:58
1
100 kr
1/3 19:16:11
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik viktorson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
*
Erik Viktorson
Erik Viktorson, svensk målare född 1912.
nr 1382 4167
Erik Viktorson
(f. 1912), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1967. Olja på duk, 23x40cm, yttermått inklusive ram: 34x50cm
Erik Viktorson, svensk målare född 1912.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 mars 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/2 08:47:58 | 1 | 100 kr |
| 1/3 19:16:11 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik viktorson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53



