KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14378113
nr 1437 8113
Erik Jensen
(1908-1986), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 76, komposition. Olja på duk, 33x46cm, yttermått inklusive ram: 35x48cm
Erik Jensen, svensk målare född 1908 i Karlskrona, död 1986.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 13 december 2021
kl 19:17:50
100 kr
150 kr
200 kr
400 kr
450 kr
600 kr
700 kr
800 kr
900 kr
6
1.000 kr
6
1.100 kr
1.100 kr
6
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
7