KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12914609
*
nr 1291 4609
Erik Byström
(1902-1988), Sverige
Oljemålning, Stillben. Signerad. Olja på pannå, 40x32 cm
Erik Byström, svensk målare född 1902, död 1988.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 november 2019
kl 20:41:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/11 23:03:52
1
150 kr
22/11 19:09:04
2
150 kr
22/11 19:09:04
1
150 kr (Budbetjänt)
24/11 19:00:41
3
200 kr
25/11 19:21:16
4
250 kr
25/11 19:27:39
5
300 kr
25/11 20:10:59
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik byström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stillben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Erik Byström
Erik Byström, svensk målare född 1902, död 1988.
Läs om budbetjänten
nr 1291 4609
Erik Byström
(1902-1988), Sverige
Oljemålning, Stillben. Signerad. Olja på pannå, 40x32 cm
Erik Byström, svensk målare född 1902, död 1988.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 november 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/11 23:03:52 | 1 | 150 kr |
| 22/11 19:09:04 | 2 | 150 kr |
| 22/11 19:09:04 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
| 24/11 19:00:41 | 3 | 200 kr |
| 25/11 19:21:16 | 4 | 250 kr |
| 25/11 19:27:39 | 5 | 300 kr |
| 25/11 20:10:59 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik byström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stillben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



