KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16087026
nr 1608 7026
Emile Zoir
(1867-1936), Sverige
Oljemålning, Signerad, fiskeläge. Olja på duk, 91x130cm, inklusive ram: 110x152cm
Carl Emile Zoir, svensk målare och grafiker född 1867, död 1936.
måndag 25 mars 2024
kl 18:54:38
Emile Zoir
Läs mer om Emile Zoir