KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12354154
*
nr 1235 4154
Elsa Franzén
(f. 1913), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 30x35 cm
Elsa Franzén, svensk bildkonstnär född 1913.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2019
kl 21:04:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 21:39:02
1
100 kr
13/2 23:13:26
2
150 kr
13/2 23:15:42
2
200 kr
18/2 14:06:59
3
250 kr
18/2 18:34:59
4
350 kr
18/2 20:04:11
3
350 kr
18/2 20:04:11
4
350 kr (Budbetjänt)
18/2 20:04:56
3
500 kr
18/2 20:19:59
4
450 kr
18/2 20:19:59
3
500 kr (Budbetjänt)
18/2 20:21:23
4
600 kr
18/2 20:33:10
3
700 kr
18/2 20:53:49
4
900 kr
18/2 20:58:12
3
900 kr
18/2 20:58:12
4
900 kr (Budbetjänt)
18/2 20:58:34
3
1.000 kr
18/2 20:59:11
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elsa franzén olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42
*
Elsa Franzén
Elsa Franzén, svensk bildkonstnär född 1913.
Läs om budbetjänten
nr 1235 4154
Elsa Franzén
(f. 1913), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 30x35 cm
Elsa Franzén, svensk bildkonstnär född 1913.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/2 21:39:02 | 1 | 100 kr |
| 13/2 23:13:26 | 2 | 150 kr |
| 13/2 23:15:42 | 2 | 200 kr |
| 18/2 14:06:59 | 3 | 250 kr |
| 18/2 18:34:59 | 4 | 350 kr |
| 18/2 20:04:11 | 3 | 350 kr |
| 18/2 20:04:11 | 4 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 18/2 20:04:56 | 3 | 500 kr |
| 18/2 20:19:59 | 4 | 450 kr |
| 18/2 20:19:59 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 18/2 20:21:23 | 4 | 600 kr |
| 18/2 20:33:10 | 3 | 700 kr |
| 18/2 20:53:49 | 4 | 900 kr |
| 18/2 20:58:12 | 3 | 900 kr |
| 18/2 20:58:12 | 4 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 18/2 20:58:34 | 3 | 1.000 kr |
| 18/2 20:59:11 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elsa franzén olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42



