KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15353193
nr 1535 3193
Ellis Wallin
(1888-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad Paris 1926. Olja på duk, 55x46 cm, yttermått inklusive ram: 72x61 cm
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 24 april 2023
kl 19:47:41
1.200 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
2.000 kr
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
Ellis Wallin
Läs mer om Ellis Wallin