KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16514067
nr 1651 4067
Ellis Wallin
(1888-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1935, fiskeläge. Olja på duk, 63x80 cm, yttermått inklusive ram: 79x96 cm
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 21 oktober 2024
kl 20:05:37
20/10 23:41:25
100 kr
21/10 19:58:04
Ellis Wallin
Läs mer om Ellis Wallin