KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17212194
nr 1721 2194
Ellis Wallin
(1888-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad - 62, fjällandskap. Olja på pannå, 22x32 cm, yttermått inklusive ram: 36x46 cm
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 1 september 2025
kl 18:20:54
31/8 10:05:31
Ellis Wallin
Läs mer om Ellis Wallin