KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16937030
nr 1693 7030
Ellis Wallin
(1888-1972), Sverige
Oljemålning, Lysekil. Signerad, daterad -31. Olja på duk, 52x63 cm, yttermått inklusive ram: 70x80 cm
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 14 april 2025
kl 18:37:34
13/4 19:29:36
Ellis Wallin
Läs mer om Ellis Wallin