KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12848594

nr 1284 8594

Einer Ploug

(1914-1983), Danmark

Oljemålning, Kustlandskap. Signerad. Olja på duk, 66x96 cm

Kondition: färgbortfall

Einar Ploug, dansk bildkonstnär född 1914, död 1983.

Utrop:

500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 28 oktober 2019
kl 18:22:28

Einer Ploug

Läs mer om Einer Ploug