KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12769349
*
nr 1276 9349
Einar Rosén
(1910-1998), Sverige
Oljemålning, "Vinterkväll Bromma". Signerad, daterad -73. Olja på duk, 73x102 cm
Einar Rosén, svensk målare och grafiker född 1910, död 1998.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2019
kl 18:47:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/9 18:27:22
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Einar Rosén
Einar Rosén, svensk målare och grafiker född 1910, död 1998.
Läs mer om Einar Rosén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar rosén olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Einar Rosén
Einar Rosén, svensk målare och grafiker född 1910, död 1998.
Läs mer om Einar Rosén
nr 1276 9349
Einar Rosén
(1910-1998), Sverige
Oljemålning, "Vinterkväll Bromma". Signerad, daterad -73. Olja på duk, 73x102 cm
Einar Rosén, svensk målare och grafiker född 1910, död 1998.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 3.000 kr |
| Såld: | 2.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/9 18:27:22 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Einar Rosén
Einar Rosén, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1910, död 1998.Läs mer om Einar Rosén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar rosén olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



