KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16918029
nr 1691 8029
Einar Enblom
(1900-1936), Sverige
Oljemålning, Fjordlandskap. Signerad. Olja på duk, 131x100 cm, yttermått inklusive ram: 116x147 cm
Einar Enblom, svensk bildkonstnär född 1900, död 1936.
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
måndag 31 mars 2025
kl 20:22:43
300 kr
350 kr
400 kr