KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16918029

nr 1691 8029

Einar Enblom

(1900-1936), Sverige

Oljemålning, Fjordlandskap. Signerad. Olja på duk, 131x100 cm, yttermått inklusive ram: 116x147 cm

Einar Enblom, svensk bildkonstnär född 1900, död 1936.

Utrop:

700 kr

Såld:

450 kr

måndag 31 mars 2025
kl 20:22:43

Einar Enblom

Läs mer om Einar Enblom