KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13464146
*
nr 1346 4146
Ebbe Höglund
(1914-1993), Sverige
Oljemålning, "I Lövskogen". Signerad, daterad 1972. Olja på duk, 64x80 cm
Ebbe Höglund, född 1914 i Stockholm, död 1993, svensk målare, tecknare och arkitekt.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 september 2020
kl 19:12:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/9 19:10:51
1
300 kr
7/9 17:47:28
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ebbe Höglund
Ebbe Höglund, född 1914 i Stockholm, död 1993, svensk målare, tecknare och arkitekt.
Läs mer om Ebbe Höglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ebbe höglund olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
*
Ebbe Höglund
Ebbe Höglund, född 1914 i Stockholm, död 1993, svensk målare, tecknare och arkitekt.
Läs mer om Ebbe Höglund
nr 1346 4146
Ebbe Höglund
(1914-1993), Sverige
Oljemålning, "I Lövskogen". Signerad, daterad 1972. Olja på duk, 64x80 cm
Ebbe Höglund, född 1914 i Stockholm, död 1993, svensk målare, tecknare och arkitekt.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/9 19:10:51 | 1 | 300 kr |
7/9 17:47:28 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ebbe Höglund
Ebbe Höglund, född 1914 i Stockholm, död 1993, svensk mÃ¥lare, tecknare och arkitekt.Läs mer om Ebbe Höglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ebbe höglund olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43