KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13811001
nr 1381 1001
Ditlev Conrad Blunck (1798-1854), tillskriven. Stadsmotiv med figurer. Monogramsignerad CB, daterad 1826. Olja på duk, 30x41 cm, yttermått inklusive ram: 48x58 cm
Kondition: slitage, krackeleringar
Utrop:
14.000 kr
Såld:
12.500 kr
måndag 22 februari 2021
kl 19:41:52
27/1 18:54:22
12.000 kr
22/2 14:32:42
- Klassiska
22 feb
Klassiska
Läs mer om Klassiska