KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13486188
*
nr 1348 6188
Curt Agge
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Höstdag Njurunda". Olja på duk, 90x100 cm
Curt Agge, född i Njurunda 1929, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 september 2020
kl 20:18:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/9 10:22:06
1
300 kr
18/9 19:32:01
2
500 kr
21/9 20:04:35
3
500 kr
21/9 20:04:35
2
500 kr (Budbetjänt)
21/9 20:05:21
1
700 kr
21/9 20:06:38
1
800 kr
21/9 20:08:24
4
1.000 kr
21/9 20:09:15
1
1.100 kr
21/9 20:10:38
1
1.300 kr
21/9 20:11:17
4
1.200 kr
21/9 20:11:17
1
1.300 kr (Budbetjänt)
21/9 20:13:18
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt agge olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Curt Agge
Curt Agge, född i Njurunda 1929, svensk målare.
Läs om budbetjänten
nr 1348 6188
Curt Agge
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Höstdag Njurunda". Olja på duk, 90x100 cm
Curt Agge, född i Njurunda 1929, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 1.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 september 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/9 10:22:06 | 1 | 300 kr |
| 18/9 19:32:01 | 2 | 500 kr |
| 21/9 20:04:35 | 3 | 500 kr |
| 21/9 20:04:35 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 21/9 20:05:21 | 1 | 700 kr |
| 21/9 20:06:38 | 1 | 800 kr |
| 21/9 20:08:24 | 4 | 1.000 kr |
| 21/9 20:09:15 | 1 | 1.100 kr |
| 21/9 20:10:38 | 1 | 1.300 kr |
| 21/9 20:11:17 | 4 | 1.200 kr |
| 21/9 20:11:17 | 1 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
| 21/9 20:13:18 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt agge olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



