KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15961022
nr 1596 1022
Clara Löfgren
(1843-1923), Sverige
Oljemålning, Vatikanvakten, Vakt med hillebard. Signerad, daterad 1881. Olja på duk, 57x46 cm, yttermått inklusive ram: 79x68 cm
Kondition: skadad duk, skadad ram
Clara Löfgren, svensk målare född 1843, död 1923.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
5.600 kr
måndag 5 februari 2024
kl 19:09:43
4.000 kr
4.600 kr
4.400 kr
4.600 kr (Budbetjänt)
4.800 kr
5.400 kr
5.200 kr
5.400 kr (Budbetjänt)