KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14752083

nr 1475 2083

Clara Löfgren

(1843-1923), Sverige

Oljemålning, Signerad, Syrénknippe. Olja på pannå, 37x43, yttermått inklusive ram: 44x50 cm

Clara Löfgren, svensk målare född 1843, död 1923.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 20 juni 2022
kl 19:39:54

20/6 12:30:02 1      1.500 kr
20/6 19:32:00 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 20 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Clara Löfgren

Läs mer om Clara Löfgren