KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15763230
nr 1576 3230
Charles Roka
(1912-1999), Ungern
Oljemålning, Modell. Signerad. Olja på duk, 83x65 cm, yttermått inklusive ram: 102x84 cm
Charles Roka, (på Ungerska: Károly Róka), född 1912, död 1999, Ungersk målare.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.200 kr
måndag 6 november 2023
kl 18:12:06
2/11 16:20:08
3.000 kr
6/11 18:01:28
Charles Roka
Läs mer om Charles Roka