KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15033255
nr 1503 3255
Charles Roka
(1912-1999), Ungern
Oljemålning, Kvinna. Signerad. Olja på duk, 70x65 cm, yttermått inklusive ram: 100x85 cm
Kondition: skadad ram
Charles Roka, (på Ungerska: Károly Róka), född 1912, död 1999, Ungersk målare.
måndag 21 november 2022
kl 19:37:28
Charles Roka
Läs mer om Charles Roka