KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14772018

nr 1477 2018

Carlota Rosales Martinez de Pedrosa

(1872-1958), Spanien

Oljemålning, "Granada". Signerad. Olja på pannå, 30x20 cm, yttermått inklusive ram: 42x32 cm

Carlota Rosales Martinez de Pedrosa, spansk målare född 1872, död 1958.

måndag 4 juli 2022
kl 19:49:00

Läs mer om Carlota Rosales Martinez de Pedrosa