KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14772018
nr 1477 2018
Carlota Rosales Martinez de Pedrosa
(1872-1958), Spanien
Oljemålning, "Granada". Signerad. Olja på pannå, 30x20 cm, yttermått inklusive ram: 42x32 cm
Carlota Rosales Martinez de Pedrosa, spansk målare född 1872, död 1958.
måndag 4 juli 2022
kl 19:49:00
Läs mer om Carlota Rosales Martinez de Pedrosa