KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12756396
*
nr 1275 6396
Carl Einar Figge Fredriksson
(1887-1951), Sverige
Oljemålning, Badande kvinnor. Signerad, daterad -25. Olja på pannå, 24x30 cm
Carl Einar "Figge" Fredriksson, född 1887 i Värmland, död 1951 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 19:55:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/9 12:34:50
1
2.000 kr
16/9 17:47:34
2
1.600 kr
16/9 17:47:34
1
1.700 kr (Budbetjänt)
16/9 19:49:13
3
1.800 kr
16/9 19:49:13
1
1.900 kr (Budbetjänt)
16/9 19:49:43
3
2.000 kr
16/9 19:49:43
1
2.000 kr (Budbetjänt)
16/9 19:50:03
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Carl Einar Figge Fredriksson
Carl Einar "Figge" Fredriksson, född 1887 i Värmland, död 1951 i Stockholm, svensk målare.
Läs mer om Carl Einar Figge Fredriksson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: badande kvinnor olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30
*
Carl Einar Figge Fredriksson
Carl Einar "Figge" Fredriksson, född 1887 i Värmland, död 1951 i Stockholm, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Carl Einar Figge Fredriksson
nr 1275 6396
Carl Einar Figge Fredriksson
(1887-1951), Sverige
Oljemålning, Badande kvinnor. Signerad, daterad -25. Olja på pannå, 24x30 cm
Carl Einar "Figge" Fredriksson, född 1887 i Värmland, död 1951 i Stockholm, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.000 kr |
| Såld: | 2.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/9 12:34:50 | 1 | 2.000 kr |
| 16/9 17:47:34 | 2 | 1.600 kr |
| 16/9 17:47:34 | 1 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
| 16/9 19:49:13 | 3 | 1.800 kr |
| 16/9 19:49:13 | 1 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
| 16/9 19:49:43 | 3 | 2.000 kr |
| 16/9 19:49:43 | 1 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
| 16/9 19:50:03 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Carl Einar Figge Fredriksson
Carl Einar "Figge" Fredriksson, född 1887 i Värmland, död 1951 i Stockholm, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Carl Einar Figge Fredriksson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: badande kvinnor olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30



